Plecaki na wycieczkę małe i duże


Wszyscy podróżujemy, nawet najwięksi domatorzy. W ciągu życia dzieje się tyle ważnych wydarzeń, że każdy z nas prędzej czy później zmuszony jest do spakowania najpotrzebniejszych rzeczy i ruszenia w drogę. W świecie pendolino i tanich linii lotniczych mamy coraz więcej okazji i możliwości podróżowania. A ponieważ każda podróż wiąże się z pakowaniem podróżnej torby warto prześledzić, jak zmieniał się sposób pakowania i jakie torby podróżne, a może plecaki wybieraliśmy do tej pory. 

plecaki na wycieczkę

Powyżej: dwa plecaki turystyczne - miejskie z oferty Brytyjka.pl


Przez wiele lat, wybierając się na jakąkolwiek wycieczkę najchętniej wybierano plecaki. Plecaki na wycieczkę były po prostu najwygodniejszą formą dla podręcznych rzeczy. W czasach gdy pociągi jeździły jak chciały i nikt nie kontrolował sprzedaży ilości biletów kolejowych, a mało kogo było stać na kuszetkę czy choćby miejscówkę, plecaki były najekonomiczniejszą formą. Trzeba bowiem pamiętać, że nie raz służyły one jako mata do spania, nie raz wrzucało je się przez okno pociągu zajmując cały przedział, albo chociaż jedno miejsce. Nie raz służyły jako jedyne krzesło w korytarzu wagonu. 


Plecaki na wycieczkę łatwo było wrzucić na tyły samochodu, który spełniał funkcję anonimowej podwózki, łatwo też było z nim zniknąć z każdego miejsca. Wystarczyło zarzucić go szybko na plecy. Plecak służył też do przewożenia tygodniowego zaopatrzenia każdemu studentowi uczącemu się poza swoim miejscem zamieszkania. W każdą niedzielę, zresztą do tej pory, widać młodych ludzi w pociągach z pełnymi plecakami słoików. 

plecak na wycieczkę

Pożwyżej: modele plecaków: od lewej - plecak damski niebieski 20L TRAVEL za 79,90PLN oraz Plecaczek turystyczny 10L beżowy 45BS za 69,90PLN.


Plecaki przechodziły też dosyć szybką metamorfozę. Zmieniał się materiał z jakiego były wykonane, a przede wszystkim, nawet niewielkie plecaki zostały wyposażone w stelaże, które umożliwiają równomierne rozłożenie bagażu na plecach i odciążają je. Dzisiaj plecaki na wycieczkę uszyte są tak komfortowo, że już nie zawsze potrzebują stelaża. 


Gdy do naszego kraju weszły tanie linie lotnicze, podróżowanie samolotem stało się powszechne. Niestety ich popularność wprowadziła mnóstwo zmiennych do podróży. Przede wszystkim kwestia bagażu i zmieniających się przepisów każdej z linii. Dlatego ponownie widać, że podróżujący tanimi liniami sięgają do plecaków, miękkich, bez stelaża, ale najwygodniejszych. 


Plecaki na wycieczkę tanimi liniami lotniczymi są bezpieczne ze względu na swoją wielkość a przede wszystkim pakowność. O ileż więcej można włożyć do niewielkiego nawet plecaka niż do dzisiejszych wymaganych przez tanie linie walizek. Walizki do bagażu podręcznego składają się przede wszystkim z konstrukcji metalowej, komora na bagaż jest dodatkiem. Tymczasem prawdziwe plecaki na wycieczki o gabarytach wymaganych przez linie lotnicze pozwalają na swobodne spakowanie rzeczy nawet na kilka dni. Plecaki są miękkie, łatwo rozłożyć wewnątrz rzeczy w taki sposób, by nie powiększać ich gabarytów. Plecaki zawsze można zwęzić lub poszerzyć w zależności od okoliczności. 


Plecaki na wycieczki to najlepszy sposób podróżowania, w każdych okolicznościach, podczas zwiedzania miasta czy wędrówek szklakami, nosząc je na plecach, mamy wolne ręce i swobodnie się poruszamy. 


Powiązne artykuły: Torba House VS torba Cropp, oraz Plecak Chanel

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem