Jaki tornister szkolny dla pierwszoklasisty?


Każdy rodzic stwierdzi, że wybór tornistra szkolnego dla dziecka jest zadaniem, które nie należy do najłatwiejszych. Powody, przez jakie tak się dzieje mogą być różne, ale najczęstszym wydaje się to, że dzieci zwracają uwagę na efekt wizualny. Efekt ten jest niewątpliwie ważny, ale wszyscy rodzice potwierdzą, że nie jest najważniejszy. Jest przynajmniej kilka kwestii, które trzeba określić mianem ważniejszych i właśnie o nich sobie zaraz powiemy.


 

Jaki tornister szkolny dla pierwszoklasisty

 


O czym trzeba pamiętać, kupując tornister szkolny dla dziecka?


Skoro wstęp za nami, nie pozostaje nic innego, jak przejść do dokonania odpowiedniego wyboru. Tak więc idealny tornister lub plecak szkolny powinien przede wszystkim być dopasowany do pleców ucznia — nie może dochodzić do sytuacji, w której krawędzie będą wystawać daleko poza kark oraz obwód klatki piersiowej.

jaki plecak do szkoły


Wybierając tornister, trzeba także zwrócić uwagę na materiał oraz usztywnienia, na jakie możemy liczyć. Co do materiału, koniecznie należy podjąć decyzje gwarantującą nam, że tornister nie będzie się szybko przecierać. Warto też mieć na uwadze to, że dziecko może wracać ze szkoły w różną pogodę. Mówiąc wprost — dobrą decyzją jest nieprzemakalny model.


Odnośnie do usztywnień, tornister powinien mieć stelaż wewnętrzny obszyty materiałem. Plecaki i tornistry zawierające stelaż gwarantują bezproblemowe dopasowanie się do pleców oraz pewność, że nie dojdzie do wad postawy. Dobrze też powiedzieć o regulowanych ramiączkach — regulowane ramiączka powinny być szersze. Takie ramiączka zapobiegają wbijaniu się w ramiona oraz nie powodują obtarć w czasie noszenia ciężkich książek.

tornister plecak szkolny dla pierwszoklasisty


Czas przejść teraz do liczby przegród w plecaku. Rodzic powinien zrobić wszystko, aby dokonany zakup pozwalał na równomierne rozłożenie załadunku. Niemniej dziecko musi też ten fakt umieć wykorzystać (i to jest niewątpliwie obowiązek rodziców).


Rodzaj tornistra szkolnego


Jak wiadomo, przeglądając oferty różnych sklepów, możemy znaleźć choćby szkolne worki, czy tornistry na kółkach. Zanim podejmiemy jakąś decyzję, należy zwrócić uwagę na to, co gwarantuje dana propozycja. Plecak worek to rozwiązanie na wycieczkę bądź luźniejszy dzień, a tornister na kółkach to oczywiście ulga dla pleców. Z tym że przy tornistrach na kółkach bardzo łatwo możemy sobie stworzyć kolejny problem (kłopot z wnoszeniem tornistra po schodach). Jak zapobiec takiej sytuacji? Bardzo prosto — wystarczy postawić na wyprofilowaną rączkę, która ułatwi wnoszenie tornistra po schodach.


Podsumowanie


Patrząc przez pryzmat całego tekstu, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jest kilka kwestii, o których każdy rodzic bezwzględnie musi pamiętać. Dopiero, w momencie, kiedy wszystko zostanie spełnione, wtedy można szukać czegoś, co odzwierciedla gust (naturalnie to wszystko, o czym sobie powiedzieliśmy, zawsze jest priorytetowe).


Przeczytaj również wpis: Nesesery męskie ze skóry oraz Portfel męskie Always Wild
 

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem