Torebka listonoszka – prawdziwy must have!


Od kilku lat torebki listonoszki cieszą się ogromną popularnością. Ładne, poręczne, o odpowiedniej wielkości. Chyba nie ma dziś kobiety, u której torebka listonoszka nie gościłaby w szafie. Listonoszki nazywane są czasem raportówkami lub konduktorkami. Wyróżniają się tym, że noszone są na pasku wieszanym na ramieniu. Torebki te są bardzo praktyczne. Zmieszczą wszystko co potrzebne kobiecie, a przy okazji zawsze będą wyglądały zgrabnie.

listonoszka skórzana brązowa
 

Pierwowzorem dla torebek listonoszek były torby konduktorskie (stąd ich inna nazwa konduktorki), które popularne były w latach 80. Klasyczne konduktorki były półokrągłe i miały klapę zapinaną na sprzączkę. W obecnej formie torebki listonoszki powróciły ok. 2009 roku i od razu podbiły serca kobiet. W obecnym wydaniu torebka listonoszka ma raczej kształt prostokątny i zapinana jest na zatrzask lub jakiś rodzaj sprzączki. Niektóre modele listonoszek posiadają jedynie pasek do noszenia na ramieniu, inne wyposażone są w dodatkową rączkę umożliwiającą noszenie jej w ręku.


skórzana listonoszka liliowa

Wybór listonoszek dostępnych na rynku jest ogromny. Torebki te wykonywane są z różnego rodzaju materiałów. Największą popularnością cieszy się rzecz jasna listonoszka skórzana – ze względu na niepowtarzalną fakturę i trwałość. Jednak listonoszki ze skóry ekologicznej, plastiku czy filcu także świetnie się prezentują i wykorzystywane są w wielu stylizacjach. Kolorystyka listonoszek może przyprawić o zawrót głowy. Spotkamy zarówno klasyczne w kolorze brązu lub czerni, ale także kolorowe, uzupełnione różnego rodzaju deseniami.


torebki listonoszki damskie na ramię
Fot. Torebki skórzane listonoszki marki Belveder


Zapraszam też do wpisów: niezastąpione torby na zakupy z lnu, oraz skóra naturalna czy ekologiczna.

Zespół Brytyjka.pl
Ada

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem