Torby płócienne – lubię to!


Torby ekologiczne to prawdziwy hit ostatnich lat. Cieszą się niesłabnącą popularnością i w zasadzie trudno chyba znaleźć kobietę, która nie ma w swojej szafie choćby jednej sztuki takiej torby. I ciężko uwierzyć, ale nikt torbom ekologicznym nie wróżył takiej kariery. A ich historia zaczęła się bardzo niewinne.

torba płócienna


W 2007 jedna z brytyjskich projektantek Anya Hindmarch stworzyła i wypuściła na rynek limitowaną serię torebek „I’m not a plastic bag”. Były to płócienne worki, które podbiły serca na początku gwiazd, a następnie wszystkich kobiet. W ciągu kilku lat torba płócienna stała się dodatkiem, który posiadać musiała każda kobieta.
 

torby płocienne


Skąd popularność tych toreb?

Po pierwsze moda. Nic tak nie kształtuje stylu "ulicy" niż styl z wybiegów czy panujący wśród celebrytów. Każda stylowa, modna kobieta po prostu musi mieć taką torbę. Po drugie, w ostatnich latach wzrosła świadomość ekologiczna ludzi. Takie torby są przyjazne środowisku. Do ich produkcji wykorzystywana jest bawełna, len, a często są to także materiały wtórne. Po trzecie – torby ekologiczne są mega wytrzymałe. Mało która torebka może być tak intensywnie eksploatowana jak zwykła torba z płótna. Po czwarte – świetnie wyglądają, można je dopasować niemal do każdej stylizacji i są niezwykle funkcjonalne. Powodów, dla których warto kupić taką torbę jak widać powyżej jest wiele. Ozdobione nietypowymi, czasami zabawnymi lub sugestywnymi wzorami, mogą doskonale oddawać nasz nastrój czy charakter. Warto postawić na oryginalność i poszukać torby ekologicznej, która będzie nam towarzyszyła na co dzień w drodze do pracy, szkoły czy na zakupach.


Zapraszamy do recenzji: jaki wybrać plecak dla dziewczynki? oraz portfel damski jaki wybrać?

Zespół Brytyjka.pl
Adrianna

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem