Portfele damskie ze skóry naturalnej czy eko?


Wybór portfela nie jest tak prosty jakby się to mogło wydawać. Z pozoru nic łatwiejszego, ale ja mam z tym zawsze problem. W sklepach oferta produktów tego typu jest bardzo szeroka. Wybierać można w różnego rodzaju kształtach, wielkościach, kolorach, a także materiałach.

 

 Skóra naturalna czy eko skóra? 

portfele damskie skóra naturalna

Trzy najczęściej stosowane do produkcji portfeli materiały to tekstylia, skóra naturalna i skóra ekologiczna. W moim przypadku zdecydowanie nie sprawdzają się portfele tekstylne. Mają one dość sportowy charakter, a ja wolę eleganckie stylizacje. Dlatego jeśli rozważam zakup nowego portfela to sięgam po te skórzane. Pamiętać jednak trzeba, że skóra, skórze nie jest równa. Wybierając portfel damski ze skóry naturalnej należy zwrócić uwagę na to, jak prezentuje się jakość skóry, z której został on wykonany. Portfele ze skóry są w mojej ocenie najlepszym wyborem. Mają klasyczny design, do tego są ponadczasowe. Wystarczy odpowiednio pielęgnować taki portfel, a będzie on nam służył przez długie lata.

portfele damskie czerwone

Wiele osób obawia się zakupu portfela ze skóry naturalnej ze względu na cenę. Tu muszą obalić istniejący mit - są też tanie portfele skórzane. Wystarczy poszukać – zwłaszcza w sklepach online – promocji, wyprzedaży czy końcówek kolekcji. Można upolować fantastyczne modele ze skóry naturalnej w bardzo korzystnej cenie. Alternatywą dla skóry naturalnej będzie skóra ekologiczna czyli syntetyczny materiał imitujący prawdziwą skórę. Takie portfele nie będą tak "długowieczne" jak te ze skóry naturalnej, ale jeśli ze względów np. ekologicznych czy finansowych sięgniemy po takie rozwiązanie, to nie ma w tym nic złego. Dobrze wykonany portfel ze skóry ekologicznej na pierwszy rzut oka nie będzie się niczym różnił od tego ze skóry naturalnej.


Zapraszamy też do wpisu; saszetki dla meżczyzn na pas, oraz torby dla dziewczyn jakie wybrać?

Zespół Brytyjka.pl

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem