Portfel damski - niezbędny element każdej torby


Komukolwiek zdarzyło się zgubić mniejszą lub większą sumę pieniędzy, bo nieopatrznie wrzucił je do kieszeni, która okazała się być dziurawa, ten z pewnością wie, jak ważną funkcję pełni portfel. Przede wszystkim służy on do bezpiecznego przechowywania naszych pieniędzy oraz innych ważnych i cennych rzeczy, jak karty płatnicze, dowód osobisty, bilety komunikacji miejskiej. Pod tym względem wydaje się być zdecydowanie bardziej potrzebny niż na przykład damska torebka. Jaki portfel wybrać? Jaką kwotę na niego przeznaczyć, żeby spełniał nasze oczekiwania? Czy portfel to dobry pomysł na prezent?

jaki portfel damski

Szeroki wybór modeli


Portfeli tak jak torebek, czy plecaków są dziesiątki modeli. Różnią się dosłownie wszystkim. Po pierwsze rozmiarami, bo można kupić niewielkie markowe portfele damskie, które zmieszczą się do kieszeni (oczywiście odradzamy noszenie portfeli w tylnej kieszeni spodni :)), ale i pokaźnych rozmiarów portfele, chyba są to głównie damskie modele, którym niewiele brakuje, aby pomylić je z torebkami wizytowymi. Po drugie różnią się ze względu na przeznaczenie, to znaczy oczywiście przeznaczenie portfela jest zawsze jedno - przechowywać pieniądze i inne ważne rzeczy, jednak jeśli by to przeznaczenie bardziej sprecyzować, okazałoby się, że są malutkie portmonetki na bilon, ale i wspomniane już wcześniej duże portfele, które zmieszczą nie tylko naszą kasę i całą resztę cennych drobiazgów, ale nawet smartfona. Po trzecie portfele różnią się przede wszystkim kształtami, wzorami, materiałami, z jakich je wykonano. Wybór naprawdę może nas przyprawić o zawrót głowy, więc idąc na zakupy lepiej od razu mieć jakiekolwiek wyobrażenie naszego przyszłego portfela, w przeciwnym razie możemy spędzić wiele czasu na wyborze odpowiedniego modelu.

 

Szeroka rozpiętość cenowa.

Można by powiedzieć, że portfel nie musi być ani wyjątkowy, ani drogi, bo przecież i tak większość czasu trzymamy go w torbie, czy w kieszeni. Zgadza się, ale z drugiej strony można pokazać na bardzo osobistym przykładzie, że przecież przez większość czasu bieliznę, czy skarpetki również nosimy "w ukryciu", ale czy to oznacza, że w takim razie zakładamy dziurawe skarpetki czy majtki? Nie, chcemy wyglądać i czuć się dobrze, więc dbamy o każdy szczegół naszej garderoby. Podobnie powinno być z portfelem, który mimo że jest schowany i wyjmujemy go stosunkowo niewielką ilość razy w ciągu dnia, to jednak jest poniekąd naszą wizytówką. No a już przede wszystkim powinniśmy zadbać o jego jakość, aby mieć pewność, że nasze pieniądze będą na swoim miejscu. Ile najlepiej wydać na portfel? Nie ma reguły, przykładowo można kupić piękny skórzany portfel pierre cardin, który nie należy do najtańszych, a można i nabyć zupełnie niemarkowy portfel za mniej niż 50 zł i być z niego bardzo zadowolonym. Najbezpieczniej wydać na portfel minimum 30 zł, wtedy można mieć już jakąś pewność, że posłuży nam on przez dłuższy czas i nie będą to pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto.

czerwony portfel damski

Prezent ponadczasowy.

Portfele należą do prezentów, które były, są i będą nam potrzebne, zatem osoba obdarowana portfelem powinna być zadowolona z takiego upominku, o ile oczywiście trafimy w jej poczucie estetyki z wyborem modelu, wzoru, czy koloru. Decydując się na sprezentowanie portfela, warto przyjrzeć się bliżej modelom z tak zwanej wyższej półki, a więc skórzanym, eleganckim, solidnie wykonanym, które będę wspaniałym podarunkiem nawet na długie lata. Dając komuś portfel na prezent, nie zapomnijmy o zwyczaju umieszczenia w nim wybranej kwoty pieniędzy na szczęście oraz dalsze rozmnożenie :)


Przeczytaj też: torby dla miłośników gażetów, oraz portfel jako podkreślenie kobiecości.

Zespół Brytyjka.pl

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem