Plecaki vintage – czy podbiły serca polek?


Zdecydowanie chętniej sięgam po torebkę niż po plecak. Jestem po prostu wierna torebkom, plecaki jakoś mnie nie przekonują, nie są w moim stylu, kojarzą się raczej z wycieczką, podróżą, no i ich użytkowanie nie jest do końca wygodne, bo trzeba ściągać je i potem z powrotem zakładać za każdym razem, kiedy potrzebuję coś wyjąć. Zatem plecaki ze sklepowych półek, czy też internetowych sklepów zawsze omijałam szerokim łukiem, dopóki nie znalazłam jednego, jedynego fasonu i stylu, który ma predyspozycje, aby nieco odmienić moje zdanie na temat plecaków.


plecaki vintage

Mianowicie mam na myśli plecaki w fasonie "szkolnym" (dlaczego szkolnym? Odpowiedź nieco niżej), vintage, takie, jak zaprezentowane na zdjęciu. Tak, któryś z tych plecaczków mogłabym zabrać ze sobą od czasu do czasu na zwykły wypad do miasta, czy spacer, nie odczuwając przy tym bólu ani żalu, że jednak zrezygnowałam z torebki. Za moich młodych czasów... no dobra, aż tak stara nie jestem- za moich młodszych czasów, czasów szkolnych, taki fason plecaków noszonych przez uczniów był na porządku dziennym, może dlatego mam do tego właśnie fasonu jakiś sentyment. A jeśli dodać do tego naprawdę przepiękne, takie dziewczęce, wręcz słodkie wzory, no to można się zakochać.

 

vintage plecaki


Szczególnie podoba mi się ten koronkowy plecaczek z motywem kwiatów, aczkolwiek pozostałe modele również warte są grzechu. Cenię w tych konkretnych plecaczkach to, że są stonowane, niekrzykliwe, a także wykonane z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów. W plecakach zawsze przeszkadzało mi to, że jednoznacznie kojarzą mi się z luźnymi, czy sportowymi stylizacjami. No bo przecież nie założę zwykłego plecaka do letniej sukienki i sandałów, czy szpilek. Natomiast już ten model w wersji vintage, na przykład taki kwiecisty, jak zaprezentowany na zdjęciu, będzie moim zdaniem idealnie pasował także do sukienek i szpilek. Takie plecaki vintage mają dużo klasy i wdzięku, a przedstawione modele mogłyby mi z powodzeniem zastąpić torebkę na co dzień. Jeśli takie słowa wychodzą spod moich palców, palców torebkomaniaczki, to można uznać to za naprawdę wielki ukłon w stronę plecaków vintage.

 

Inne ciekawe przykłady plecaków vintage znajdziecie tutaj:
biały plecak skórzany oraz plecaczek czerwony - zapraszam.

 

Ola
Zespół Brytyjka.pl

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem