Plecaki szkolne dla dzieci – jakie najlepsze?


Plecaki szkolne to temat, który powraca co roku niczym bumerang. Już w czerwcu, po dopiero co zakończonym półroczu, rodzice zastanawiają się jaki plecak szkolny wybrać dla swojego dziecka na kolejny rok szkolny. Nie ma się czemu dziwić. Szkolne plecaki i w ogóle całe wyposażenie to temat rzeka. Wybór jest ogromny, a każdy rodzic chce wybrać dla swojego dziecka rzeczy najlepsze i najładniejsze, a przy okazji rzecz jasna – nie zbankrutować.
 


plecaki szkolne

Czym kierować się przy wyborze plecaka dla dziecka?


Rodzice rozglądają się za plecakami analizując je pod kątem funkcjonalności i bezpieczeństwa. Dlatego zwrócą uwagę na ciężar plecaka, rozkład kieszeni, szerokość szelek itp. Dzieci z kolei patrzyły będą raczej na stronę wizualną plecaka. Szczególnie dziewczynki zdają się być pod tym względem wybredne. To właśnie dla nich najistotniejszy będzie kolor plecaka czy nawet nadruk na nich. Wśród dziewczynek króluje róż i wszystkie jego odcienie. Śmiało możemy założyć, że kolory takie jak pastelowy róż, fuksja, magenta, cyklamen czy rubinowy – szybko przypadną do gustu większości dziewczynek. Do tego dobrać należy odpowiedni wzór. I tu wybór nie jest prosty, bo odpowiedni wzór – to wzór modny, z aktualnie popularną wśród dzieci piosenkarką, postacią z kreskówki, motywem bajkowym. Pewne klasyczne motywy takie jak barbie czy hello kitty raczej nie wychodzą z mody, ale znana i lubiana przez rodziców np. smerfetka raczej krzykiem mody dla dziecka nie będzie.


Jak pogodzić wybór rodziców i wybór dziecka?


Najlepiej, gdy rodzic wybierze kilka modeli, które w jego ocenie są funkcjonalne, odpowiednio kosztują i mogą spodobać się dziecku, a następnie zaproponować mu samodzielny wybór z przedstawionych propozycji.Worki do szkoły na buty, kapcie


Po za plecakiem szkolnym, praktycznym i niedrogim atrybutem uicznia jest worek na buty zmienne. Zapraszamy do kategorii (kliknij na zdjęcie poniżej)

 

plecaki worki


Zapraszam również na wpisy: powrót do szkoły oraz jaki plecak dla dziewczynki wybrać?

Zespół Brytyjka.pl
Ada

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem