Plecaki na studia – stylowe ale i niedrogie

 

Książki, zeszyty, przybory do pisania czy laptop to tylko niektóre niezbędne rzeczy, jakie powinny się znaleźć w studenckiej torbie. Coraz częściej zwraca się uwagę, nie tylko na to, co jest aktualnie modne, ale też dba o swoje zdrowie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dla naszego kręgosłupa ważne jest równomierne rozłożenie ciężaru — zatem noszenie plecaka na obydwu ramionach, wydaje się wręcz idealnym rozwiązaniem. Plecaki na studia przeżywają swój renesans. W swoich kolekcjach mają je wszyscy znani projektanci mody.


Moda na plecaki


Rynek celujący w młode pokolenie jest bardzo chłonny i zmienny. Sieci odzieżowe już dawno włączyły w swoją ofertę rozmaite akcesoria. Obok ubrań, bielizny czy obuwia są odpowiednie działy z biżuterią, dodatkami czy właśnie torebkami i plecakami. Te akcesoria także zmieniają się wraz z kolejnymi sezonami. Odpowiednim kolorem czy wielkością potrafią zmieniać nasz wygląd w najmodniejszą stylizację. Należy nadmienić, że moda ta odnosi się do tak samo do mężczyzn, jak i do kobiet.

plecak studencki

Powyżej: Granatowy pelcak Enrico Benetti. Plecak holenderskiej firmy. model kompaktowy, stworzony na laptopa do 15 cali. Posiada także bardzo dużo mniejszych kieszonek wewnętrznych. Polecany przez nasz zespól jako fason NR1 na studia!
5/5 ⭐⭐⭐⭐⭐

opinie plecaki
Dostępny tutaj: https://www.brytyjka.pl/ganatowy-plecak-meski-na-laptopa-15-hamburg-id-2095.html

 

 

 

plecaki na studia

Powyżej: plecak w stylu minimalistycznym z przegrodą na laptopa EXTREM E98. Cena 109,90pln
Dostępny tutaj: https://www.brytyjka.pl/elegancki-plecak-na-laptopa-logic-extrem-e98-id-963.html

 

 

plecak na studia skórzany

Plecak dla wymagających studentów. Model polskiej marki Belveder. Zaprojektowano w nim przegrodę na laptopa 15,6 cali. Wykonany jest z egzotycznej skóry Buffalo, grubej i odpornej na przetarcia, pięknie prezentuje się na żywo.
Dostępny tutaj: https://www.brytyjka.pl/plecak-vintage-meski-brazowy-outlander-btl09-id-1989.html

kanken na studia

Powyżej: Damski plecak na studia, stylizowany na modelach marki Kanken. Jest od nich lżejszy i tańszym
Nasza wersja kosztuje zaledwie 119,90 zl. Posiada przegrodą na laptopa i organizer na drobiazgi.
Jest wodoodporny idealnie sprawdzi się jako plecak studencki i na co dzień.
Pełen opis tutaj: https://www.brytyjka.pl/czarny-plecak-vintage-damski-kn01-id-1965.htmlPlecaki nie kojarzą się już tylko ze stylem sportowym. Można je ubrać nawet na wieczorne wyjścia. W tym sezonie jest w czym wybierać:


- plecaki z połyskujących materiałów
- plecaki ze skór ekologicznych w najmodniejszych kolorach sezonu
- mini plecaczki miejskie
- plecaki w stylu militarnym, proste, skórzane w kolorach  maskujących
- minimalistyczne w stylu skandynawskim


Na zajęcia i na wycieczkę


Dobry plecak może służyć jako torba na krótkie wyprawy. Także wiele typowo sportowych modeli ma wydzieloną kieszeń do przechowywania laptopa. Producenci starają się, aby sportowe plecaki spełniały różne funkcje. Są one zazwyczaj bardzo lekkie, niekiedy też uszyte z wodoodpornych materiałów. Są wyposażone w wiele praktycznych rozwiązań, które mogą służyć w codziennym użytkowaniu na uczelni, jak i na wycieczce. Małe kieszonki, ukryte wewnątrz doskonale zabezpieczają dokumenty i pieniądze przed kradzieżą, do karabińczyków możemy przypiąć klucze. Dodatkowe zewnętrzne kieszenie zaś z łatwością pomieszczą klapki czy butelkę wody. Ucząca się młodzież ma do dyspozycji wiele kieszeni z siatek oraz przegródek, w których łatwo jest zorganizować przestrzeń na długopisy i ołówki. Zdarza się, że są wydzielone specjalne komory na takie akcesoria. Wiele wielofunkcyjnych modeli ma jedynie duże komory bez dodatkowych organizatorów wewnętrznych. Nie jest to do końca praktyczne. Porozrzucane po całym bagażu drobiazgi — bardzo ciężko jest niekiedy odnaleźć. Więc nie zawsze ilość idzie w parze z funkcjonalnością.  

plecak na studia

Powyżej: plecak GUARDIAN z przegrodą na laptopa i rozbudowanym organizerem. Cena 125,90plnDla starszych i młodszych


Plecaki są z założenia wielofunkcyjne. Jedynie modele szkole są raczej jednozadaniowe. Młodzież i dorośli jednakowo chętnie używają tego typu toreb. Plecaki na studia, w weekendy przekształcają się w turystyczny bagaż. Nikogo nie dziwi już starsza Pani z plecakiem na plecach. Taka torba jest nie tylko wygodna, ale też, daje nam swobodę ruchów. Rodzice często pożyczają plecaki od swoich dzieci. Zatem zakupy także stają się bardzo praktyczne. Funkcjonalność i lekkość modeli często przeważa podczas zakupów. A to czy są akurat w modnym kolorze, czy wzorze staje się drugorzędnym kryterium. Jedno jest jednak pewne — plecaki są na topie. 

 

Polecamy także wpisy: Torebka dior - więcej niż torebka, oraz Kolorowe portfele z nadrukiem

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem