Plecak sportowy czyli jaki?


Uwielbiam zarówno trekking, wycieczki piesze, jak i bliższe oraz dalsze wycieczki rowerowe. Jeszcze kilka lat temu wydawało mi się, że dobry plecak wycieczkowy to fanaberia i wystarczy mi zwykła saszetka na pas, by wygodnie przewozić czy przenosić potrzebne mi rzeczy. Jak zwykle teoria teorią, a praktyka szybko pokazała, że taka saszetka owszem, na krótkich trasach może się sprawdzić, ale jeśli myślimy o dłuższych wypadach to w grę wchodzą tylko plecaki sportowe. Na szczęście wybór sportowych plecaków jest ogromny i kierując się pewnymi wytycznymi, łatwo wybrać coś dla siebie. Na co więc zwrócić uwagę wybierając plecak sportowy?
 

plecaki sporotwe do szkoły

Przede wszystkim pojemność
 

Na krótkie wycieczki wystarczy mniejszy plecak – 20-30 litrów. Na dłuższe – plecak większy 30-40 litrów. Do dużego plecaka zmieści się wszystko, czego potrzebujemy - kurtka, polar, narzędzia do szybkiej naprawy np. roweru, drobne przekąski. Na kilkudniowe wyprawy można pokusić się o zakup plecaka nawet 60 litrowego, z doczepianymi dodatkowymi kieszeniami.

plecak turystyczny
 

Ważna jest także budowa plecaka


Małe plecaki zazwyczaj nie mają skomplikowanej budowy – siateczkowe kieszenie, jedna główna komora itp. Duże plecaki to zupełnie inna bajka. Tutaj zwróćcie uwagę na to czy mają wygodne, regulowane ramiona, odciążający pas biodrowy oraz czy są to plecaki wodoszczelne.
 

plecak sportowy do szkoły

Plecak wodoszczelny to podstawa
 

Jeśli jesteśmy przy wodoszczelności to wybierają takie sportowy plecak sprawdźcie z jakiego materiału jest zrobiony. Plecak wodoszczelny to podstawa. Tak samo ważne są szwy w takich plecakach czy patenty chroniące je przed zabrudzeniem (np. materiał pokryty teflonem).

Trzymając się tych wskazówek bez problemu wybierzecie plecak na bliższe i dalsze wycieczki.


Zapraszamy Was do przeczytania - portfele ze skóry naturalnej czy ekologicznej? oraz saszetki skórzane

Zespół Brytyjka.pl
 

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem