Plecak i torba w jednym

 

 

Wiosna coraz bliżej, wyjścia na miasto coraz częstsze, ale zaraz, zaraz – jak nosić wszystkie swoje potrzebne akcesoria w tym sezonie w modny sposób? Chociaż wiele kobiet decyduje się nosić torby na ramię, może to nie być najlepszym rozwiązaniem dla Twojego zdrowia.


Plecak i torba w jednym – odpowiedź na potrzeby


Chociaż torby na ramię zwykle są bardzo przestronne, noszenie ich przez dłuższy czas (zwłaszcza, jeśli masz przy sobie cały aresenał „must have” - może być szkodliwe dla naturalnego chodu. Twój naturalny chód to sposób, w jaki Twoje ręce i nogi kołyszą się podczas chodzenia i jest to konieczne dla zachowania ogólnej równowagi Twojego ciała. Kiedy zakładasz torbę na ramię, powoduje to dodatkowy ciężar na jednym z ramion, przez co druga ręka ciężko pracuje, aby zrekompensować ciężar torby. Może to niestety ostatecznie doprowadzić do bólu pleców i mięśni.

plecak torba 2w1

Powyżej: Nasz mały plecak damski - stylizowany na modelach Kanken, model CLASSIC31 


Jak jednak poradzić sobie z tym i równocześnie nie rezygnować ze stylu? Plecak i torba w jednym, taki jak plecak vintage CLASSIC zdają się być rewelacyjnym rozwiązaniem, nie kompromisem, ale kompleksową odpowiedzią na Twoje potrzeby!


Plecaki i torby 2w1 wspierają styl i zdrowie?


Jeśli masz tendencję do noszenia torby cały czas na jednym i tym samym ramieniu, może to spowodować, że mięśnie będą się zwiększać, podczas gdy drugie ramię pozostanie takie samo, powodując dalszą nierównowagę. W zależności od ciężaru torby do pracy na ramię, noszenie jej głównie na jednym ramieniu może spowodować skurcz przeciwnej strony kręgosłupa, powodując ucisk i ból w dolnej części pleców i kości krzyżowej.


Inne rezultaty noszenia ciężkiej torby na jednym ramieniu mogą obejmować:

- ucisk mięśni
- bóle pleców
- ból szyi, który powoduje trudności z obracaniem głowy
- bóle głowy


Jeśli chcesz uniknąć tych wyników, rozwiązaniem może być użycie plecaka zamiast torby na ramię, a rozwiązanie takie jak plecak i torba w jednym daje Ci w tej kwestii naprawdę dużą swobodę. Plecaki rozprowadzają ciężar równomiernie na plecach, zamiast skupiać je na jednej stronie, utrzymując naturalny chód ciała, ale jeśli w danym momencie będziesz chciała prezentować się naprawdę elegancko – wystarczy jeden ruch, by zamienić wygodny plecak w modną torebkę. Jakie to sprytne!


Czy naprawdę warto inwestować w plecak i torbę 2w1?


Plecaki damskie są na ogół lepsze dla zdrowia, ale mogą również powodować problemy. Noszenie zbyt ciężkiego ładunku może zmusić kręgosłup do wygięcia się do tyłu, powodując ciągnięcie do przodu w celu utrzymania równowagi. To wszystko może sprawić, że kręgosłup będzie kompresował się nienaturalnie, co może powodować ból biodra i pleców oraz zgarbioną postawę. Jednak jeśli masz do dyspozycji akcesorium, jakim jest plecak i torba w jednym, taki jak biały plecak skórzany LUIS - masz większą kontrolę nad tym co, jak i kiedy nosisz. Dbasz o zdrowie swojego ciała, stylowy wygląd i inwestujesz tylko raz, co jest dodatkowym atutem tej decyzji.

plecak i torba biały

 


Zapraszam też do lektur: Plecak z listem który podbił Świat, oraz Torbo plecak praktyczny bestseller.

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem