Klasyczna listonoszka dla zabieganej Kobiety


Kiedy wsiadam do samochodu i ruszam spod domu, na 100% zadzwoni telefon na dnie mojej przepaścistej torebki. Jak chcę szybko zapłacić w sklepie za moje zakupy, to kartę płatniczą czy portfel znajdę, gdy już jestem gotowa się poddać. Nie znam kobiety, która by tak nie miała. Mimo, że dokładamy wszelkich starań, by w torebce panował ład i przejrzystość. Czym jest to spowodowane? Pewnie tym, że Elegancka Dama potrzebuje masy drobiazgów, by świetnie wyglądać.

 

Listonoszka A4 zdecydowanie niezbędna

 

Wkurzona „na maksa” postanowiłam kupić malutką torebkę. Jak będę w niej miała mało, to szybciej znajdę to, czego szukam. Minimalizm rządzi w małej torebce. Tylko gdzie włożę to wszystko co jest mi niezbędne na co dzień. Takie maleństwo to tylko do teatru.

klasyczna listonoszka

 

Po dłuższych poszukiwaniach przypomniałam sobie, że istnieje klasyczna torebka listonoszka damska. Kiedyś taką torebkę nosiła moja mama. Miała w niej całe biuro. Listonoszki mają duże przegródki, kieszonki na zewnątrz i co bardzo ważne, są sztywne, więc zawartość torebki nie miesza się przy każdym ruchu.

 

Co pomieści listonoszka damska?

 

Aby się nie pogubić w nowej torebce opracowałam pomysły na organizowanie wnętrza torebki listonoszki:

* mam specjalne tasiemki z karabińczykami, takie przerobione ze smyczy do kluczy. Dzięki temu swobodnie mogę do nich dopiąć klucze, portfel czy telefon. Każdy przedmiot ma inny kolor tasiemki,

* noszę w torebce małe przezroczyste kosmetyczki w których trzymam drobiazgi, oddzielnie karty rabatowe, wizytówki, szminkę i kredkę, gdy czegoś szukam wyjmuje kosmetyczki i widzę co w której kosmetyczce schowałam,

* dokumenty trzymane w listonoszce przekładam kolorowymi sztywnymi kartkami, takimi jakich się używa jako przekładki w segregatorach biurowych.

U mnie to na razie działa. A u Was?


Zapraszam na wpisy: torebki dla nastolatek jakie wybrać? oraz najlepszy portfel damski, jaki wybrać?

- Magdalena

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem