Jaki plecak wycieczkowy wybrać?

 

 

Planujesz w tym roku wiele wycieczek i już wiesz, że plecak wycieczkowy to coś, czego potrzebujesz, ale zastanawiasz się który będzie najlepszym wyborem? Przygotowaliśmy poradnik, który powinien Ci pomóc i rozwiać wszelkie wątpliwości. Z pewnością wybierzesz coś z naszych propozycji!


Plecak wycieczkowy a rodzaj wycieczki


Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć, jest rodzaj wycieczek, jakie planujesz. Istnieją różne opcje i nie będziemy tutaj rozważać wszystkich, ale postaramy się je zawęzić.


Podróżowanie z plecakiem w tym kontekście zwykle oznacza, że chodzi o wycieczkę, w ramach której zamierzasz podróżować do więcej niż jednego miejsca docelowego w określonym przedziale czasowym. Może to być jeden kraj lub wiele krajów. Rodzaj zakwaterowania prawdopodobnie będzie hostelem lub tanim hotelem, a transportem prawdopodobnie będą autobusy, pociągi taksówki i inny lokalny transport.


Na co zwrócić uwagę wybierając taki plecak wycieczkowy?


Głównym wyznacznikiem jest łatwość otwierania i zamykania - często plecaki sportowe męskie i damskie są otwierane podobnie jak walizki, co oznacza, że bardzo łatwo można je zapakować i rozpakować (lub wrzucić ubrania itp., gdy spieszysz się na autobus / pociąg itp.). Właśnie z racji tego, że są otwierane jak walizki, można je łatwo zablokować, ponieważ mają dwa zamki błyskawiczne, które można ze sobą połączyć, tym samym zapewniając wyższe bezpieczeństwo przechowywanym tam przedmiotom podczas podróży:


• autobusem
• linią lotniczą
• pociągiem

plecak wycieczkowy

Powyżej: mały plecak wykonany z solidnego nylonu, model Skaut 70BS


Spójrz też na model taki jak mały plecak turystyczny czarny Skaut 70BS – to plecak turystyczny, który ma bardzo praktyczną klapę, jaką można zapiąć, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo w czasie podróżowania.


Zanim kupisz - sprawdź wymiary plecaka


plecak wycieczkowy na wakacjeOczywiste jest że w internecie masz większy wybór i lepsze ceny, ale pamiętaj, że najważniejszą rzeczą jest porónanie różnych wielkości plecaków. Jeżeli masz możliwość przymiarki plecaka w sklepie - skorzystaj z tej opcji, ewentualnie sprawdź ile masz dni na zwrot towaru w przypadku sklepu internetowego. (U nas ten czas to 30 dni kalendarzowych).  Plecaki są podobne do butów - dzięki wcześniejszej przymiarce możesz od razu określić dla siebie taki typ, który Ci się podoba, od takiego w którym po prostu nie czujesz się komfortowo. Nie ma co owijać w bawełnę - całkiem inaczej nosi się plecak jednoramienny sportowy 95BS i plecak turystyczny 30L Czerwony BAG STREET, a jeśli nie przymierzysz ich wcześniej nie możesz wiedzieć na czym dokładnie polega ta różnica.

 

plecaki wycieczkowe na jedno ramię

Powyżej: plecak na jedno ramię - model turystyczny nr 95BS

 


Przy okazji – samo przymierzenie nie wystarczy, bowiem w trakcie przymiarki dobrze jest włożyć coś ciężkiego do plecaka, abyś mogła się zorientować, jak to będzie się rozkładać na Twoich plecach, kiedy już tam wszystko spakujesz. Zwróć również uwagę na prawidłowe dopasowanie pasków.


Podsumowując: jak wybrać plecak podróżny?


Kluczową rzeczą jest upewnić, że wybrany przez Ciebie plecak podróżny dobrze się układa na Twoich plecach. Jeśli będzie to model stworzony dla Ciebie i wykonany z wysokiej jakości materiałów poczujesz się tak, jakbyś nie miała na sobie jakiegokolwiek ciężaru!


Zobacz też: Jaką torbę męską wybrać? oraz Plecak na wiosnę 2019.
pozdrawiam,
Karolina

 

Aby zapisać się do newslettera, potwierdź że nie jesteś robotem