Jaki plecak turystyczny wybrać?


Obecnie mamy do czynienia z najgorętszym okresem, jeżeli chodzi o wyjazdy. Wyjazd kojarzy się z przyjemnościami, ale to również pewien obowiązek. Chodzi naturalnie o to, że do każdego wjazdu musimy się odpowiednio przygotować. Przez odpowiednie przygotowanie należy rozumieć chociażby wybór plecaka turystycznego.

 

jaki plecak turystyczny


Wybór plecaka turystycznego nie jest prostą sprawą


Na początek sprawa, która powinna być oczywista, ale jest zupełnie inaczej. Chodzi o zdefiniowanie własnych potrzeb. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim celu potrzebujemy plecaka turystycznego. Czeka nas krótka wycieczka? Długa wyprawa? Trekking? Bez odpowiedzi nie sposób będzie dokonać odpowiedniego wyboru. W każdym z wymienionych przypadków potrzebny jest inny plecak. Uogólniając nieco - przy krótkiej wycieczce (niech to będzie przykład) wystarczy wybrać jednokomorowy plecak turystyczny.

jakie plecaki turystyczne

Powyżej, od lewej: model MORO 35L, plecak jednoramienny 21L, oraz model przystosowany również do noszenia laptopów 15 cali 25L.
 

Przechodzimy do szczegółów


Zaczęliśmy od ogólnikowego przedstawienia sprawy - teraz czas na szczegóły, czyli to co z całą pewnością interesuje każdego czytelnika. Podczas kupowania plecaka turystycznego musimy wziąć pod uwagę (poza wspomnianymi już własnymi potrzebami) wiele aspektów. Jednym z nich jest pojemność plecaka turystycznego. Kwestia pojemności plecaka to składowa pewnych czynników. Można wymienić chociażby czas trwania podróży, kierunek oraz styl podróży. Niektórzy wspominają też o tym ile niepotrzebnych rzeczy weźmiemy za sobą. Nie sposób się z tym zresztą nie zgodzić.


Kolejnym czynnikiem, na który powinno się zwracać uwagę jest stelaż. Stelaż może być wewnętrzny i zewnętrzny. Jeśli zdecydujemy się na wersję zewnętrzną musimy mieć świadomość, że taki stelaż może być niedemontowany.


Paski i kieszonki


Jeżeli chodzi o paski i kieszonki to sprawa jest bardzo podobna. Otóż, im więcej kieszonek/pasków tym lepiej dla każdego. Szczególnie warto zwrócić uwagę na kieszonki znajdujące się w pasku biodrowym. Kieszonki te są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż mamy wszystko pod ręką. Warto więc takie kieszonki wykorzystać do przechowywania cennych rzeczy. W przypadku pasków jesteśmy wstanie przymocować wszystko to, co nie zmieści się nam w plecaku.


Solidny materiał


W tym wszystkim nie można też naturalnie zapomnieć o tym, że plecak musi mieć solidny materiał. Niemniej, wskazane jest też, aby plecak posiadał wzmocniony spód. Spód zawsze jest najbardziej narażony na to, że dojdzie do uszkodzeń.

plecak turystyczny damski

Powyżej: Elegancki i praktyczny plecak turystyczny TRAVEL TS45 - idelny dla pragmatycznych i modnie ubranych kobiet.


Dodatkowe aspekty


Jeśli wydawało Wam się, że w tekście znaleźliście informacje na temat wszystkich aspektów, popełniliście błąd. Niemniej to, o czym dotychczas sobie powiedzieliśmy jest najważniejsze. Skoro najważniejsze już za nami to czas powiedzieć o tym na jeszcze powinno się zwrócić swoją szczególną uwagę. Wymieńmy sobie trzy punkty:

  1. Klamra biodrowa (zapasowa)
  2. Osłona od deszczu
  3. System regulacji długości pleców


Zacznijmy od klamry biodrowej. Z pewnością niektórzy zastanawiają się skąd taki punkt na liście. Otóż, klamry biodrowe zazwyczaj są zapasowe i niestety pękają. Warto więc się zabezpieczyć.


Jeżeli chodzi o osłonę od deszczu to sprawa jest bardzo prosta. Do każdego rozmiaru plecaka turystycznego jesteśmy możemy dokupić przeciwdeszczowe worki. Naturalnie w przypadku gdy mam plecak wodoodporny taka osłona nie jest nam zupełnie do niczego potrzebna.


System regulacji długości pleców podobnie jak pozostałe aspekty w żadnym wypadku nie jest koniecznością. Mówimy o rozwiązaniu, które jest szczególnie polecane wtedy, kiedy zamierzamy nosić plecak na zmianę z inną osobą lub mamy niestandardowy wzrost.

 

Inne ciekawe poradniki: Jaki plecak do szkoły? oraz Jaki plecak dla mężczyzny wybrać?

Zespół Brytyjka.pl